KIEDYŚ

Historia marki Marc Tailor rozpoczyna się tuż po wojnie za sprawą Jerzego Hejnika. Jako ambitny nastolatek wykonuje swoje pierwsze ramki okularowe wykorzystując do tego pleksiglas uzyskany z szyb niemieckich bombowców. Doświadczenie to pozwala mu rozpocząć najpierw praktykę czeladniczą, a z początkiem lat 60-tych XX wieku, uruchomić pełnoprawnie działającą firmę.

Zakład produkcyjny pana Jerzego mieści się w jego domu w Józefowie koło Otwocka. Właściciel inwestuje w maszyny i technologię produkcji wypuszczając na rynek coraz lepsze oprawki okularowe wykonane z octanu celulozy. Materiał niezbędny do wytworzenia ramek sprowadzany jest z RFN-u, Szwajcarii i Włoch. Przy projektowaniu kolejnych wersji opraw ogromny wpływ ma doświadczenie zdobywane przez pana Jerzego na zachodzie, przez co możliwości jego firmy z roku na rok rosną.

OBECNIE

Obecnie w opraciu o doświadczenie przekazane przez teścia (Jerzego Hejnika) tradycja wytwarzania opraw okularowych jest kontynuowana przez zięcia Sebastiana Sierpińskiego wraz z siostrą Elwirą Sierpińską.

Od 2007 roku pod marką Marc Tailor produkują ramki wykonane z wysokiej klasy tworzyw sztucznych i metalu.

Każdego roku do sprzedaży Marc Tailor wprowadza od 3 do 4 kolekcji ramek okularowych dla niej i dla niego. Charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem i bogatą gamą kolorystyczną, dzięki czemu każdy znajdzie idealną oprawę dla siebie.